Etap 1

Kurs web developer w 15 dni

strona internetowa - przykład

Dla kogo

Zacznij przygodę z tworzeniem stron - nie jest wymagana wiedza o HTML czy CSS, ale nie zaszkodzi, jeśli znasz podstawy.

Za ile

Cena promocyjna: 48.99 zł (cena regularna 69.99 zł)

Czy kurs jest aktualny?

Tak, zdecydowanie

Kup ten kurs w promocji

Plan kursu Web developer w 15 dni

Dzień 1

Przygotowujemy nasze środowisko programistyczne. Instalujemy i konfigurujemy edytor kodu. Poznajemy bliżej HTML i piszemy nasz pierwszy kod.

Dzień 2

Przekładamy projekt strony (mockup) na strukturę dokumentu HTML. Poznajemy najważniejsze znaczniki i atrybuty HTML. Trochę czasu poświęcamy też elementowi head i znacznikom, które powinny i mogą się w nim znaleźć.

Dzień 3

Wprowadzenie do stylów CSS. Czym są style, czym są style domyślne, jak tworzyć własne style, czyli fundamenty CSS potrzebne do dalszej pracy. Przykładowe właściwości CSS.

Dzień 4

W tym dniu poruszymy zagadnienia związane z narzędziami programistycznymi w przeglądarce i narzędziami przydatnymi do pracy z kolorami. Będzie też vademecum o kolorach oraz o jednostkach w CSS.

Dzień 5

Temat przewodni piątego dnia to fonty. Poznamy ich właściwości, oraz sposób na stosowanie innych fontów niż systemowe. Zajmiemy się też kwestią inspiracji (skąd czerpać pomysły), źródeł grafik (zdjęcia, ikony, wideo), praw autorskich i narzędzi do pracy z grafikami.

Dzień 6

Dziedziczenie i kaskadowość to fundamenty pracy z CSS (w końcu są to kaskadowe arkusze stylów).

Dzień 7

W tym dniu skupimy się na modelu pudełkowym i jego właściwościach. Poruszmy też kwestię właściwości display: inline, block, inline-block i none.

Dzień 8

Skupiamy się na inline-block oraz robimy menu i bardzo protą stronę.

Dzień 9

Tematem przewodnim będą zaawansowane selektory oraz właściwość float. Będziemy też tworzyć element menu na różne sposoby.

Dzień 10

Dzień praktyczny - trenujemy to, czego nauczyliśmy się do tej pory.

Dzień 11

Właściwość position daje mnóstwo możliwości, wystarczy tylko ją dobrze zrozumieć, by mieć pełną kontrolę nad miejscem elementu na stronie. Poza właściwością position static (domyślną) mamy też absolute, fixed i relative. Mnóstwo praktyki i sporo wartościowej teorii pozwoli Ci na opanowanie tego zagadnienia.

Dzień 12

Tematem przewodnim będą obrazy i tło. Istnieją dwa najważniejsze sposoby na umieszczenie grafik na stronie: znacznik img i właściwość background-image. Poznasz dzisiaj wszystkie najważniejsze aspekty użycia background.

Dzień 13

Ten dzień poświęcimy m.n. na zagadnienie responsywności - jak za pomocą HTML i CSS zadbać o to, by nasza strona wyświetlała się dobrze na małych (smartfony i tablety) i dużych (monitor) ekranach.

Dzień 14

Praca nad stroną wizytówką.

Dzień 15

Praca nad stroną jest już w dużej części wykonana, dziś ją dokończymy i umieścimy stronę na hostingu.

Kup ten kurs w promocji

Dla kogo

grafika dla kogo

Dla osób, które zaczynają naukę tworzenia stron oraz tych, które chcą powtórzyć i utrwalić najważniejsze fundamenty CSS i HTML.

Za ile

grafika dla kogo

Koszt kursu to 48.99zł (poprzez link na stronie). Jest to specjalna promocyjna cena dla Ciebie (cena regularna 69.99zł).

Jak kupić

grafika dla kogo

By kupić kurs, wciśnij przycisk "Kup ten kurs w promocji". Zostaniesz przeniesiony na stronę Udemy gdzie znajduje się kurs.

Dostępność

grafika dla kogo

Kurs jest dostępny na platformie Udemy (wymaga zalogowania) i sprzedawany przez Udemy, Inc.

Kupując ten kurs, pamiętaj, że: