Etap 3

Podstawy programowanie w JavaScript

strona internetowa - przykład

Dla kogo

Dla osób, które uczyły się już z moich poprzednich kursów, ale też dla osób, które CSS/HTML znają z innych źródeł, a chcą nauczyć się JavaScript. Nie musisz znać JavaScriptu by zacząć ten kurs, potrzebne są jednak podstawy html i css.

Za ile

Subskrypcje na Studiuję IT zaczynają się już od 19 zł

Czy kurs jest aktualny?

Tak, zdecydowanie!

Ucz się z tego kursu na Studiuję IT

Plan kursu programowanie w JavaScript

Sekcja 1

Fundamenty języka programowania. Omówimy i przećwiczymy, ale bez wielkiego zagłębiania: kluczowe pojęcia związane z programowaniem i JavaScript, typy danych (proste i referencyjne), zmienne, instrukcje warunkowe, funkcje, tablice, obiekty, zakresy, operatory, hositing, pętle. Musimy to zrobić. Jeśli to znasz, będziesz mieć powtórkę. Jeśli nie, to ten etap wprowadzi Cię w świat gramatyki i semantyki JavaScript.

Sekcje 2 i 3

Projekty i zadania. Tutaj skupimy się na nauce programowania oraz będziemy trenować i powiększać naszą znajomość JavaScript. Zrobimy proste i trochę bardziej rozbudowane projekty, które bedą nas uczyć myślenia logicznego, abstrakcyjnego oraz kreatywności. Wśród tych projektów znajdziesz m.in. zegar (także czasomierz oraz odliczanie czasu do końca), baner (sterowany klikiem i klawiszami), proste gry (nożyczki-papier-kamień oraz jednoręki bandyta) oraz listę zadań (dodawanie, przeszukiwanie).

Sekcja 4

Zwieńczeniem kursu będzie skupienie się na OOP czy programowaniu zorientowanym obiektowo (object-oriented programming), czyli podejściu innym od podstawowego (proceduralnego) programowania, którego uczyliśmy sie w tym kursie. Poznasz teorię OOP, ale także wykonamy duży i skomplikowany praktyczny projekt.

Ucz się na Studiuję IT